|
Bejárati ajtók beépítése- Bejárati ajtónk beépítési módja az egyes épülettípusoknál nagymértékű változatosságot mutatnak, mellyel nem csak az ajtó szilárdságát de a bontás utáni helyreállítás módját is döntően meghatározzák. Milyen problémákat rejthetnek az egyes beépítési módok, és hogyan járunk el beépítés után?
- Legegyszerűbb a beépítés, új építésű lakásoknál hiszen ebben az esetben nem kell a régi tokot kibontani, így nem kell a sérül falrészeket visszajavítani. Egyetlen prolémát a nem megfelelő méretre elkészített falnyílás okozhat. Leggyakoribb falnyílásméret a 100 x210 cm-es méret, melybe egy 98 x208 cm külméretű bejárati ajtó építhető be. Elterjedt méret még a 100cm x 240cm-es méret melybe egy 98 x208 cm-es bejárati ajtó, és egy fix felülvilágító építhető be. Kétszárnyú bejárati ajtóknál vagy oldalvilágítóval ellátott ajtóknál 140 cmx210 cm-es nyílásméretbe 138 cmx208 cm bejárati ajtó építhető be. A bejárati ajtók rögzítése ezekben az esetekben tokrögzítő csavarokkal, vagy rögzítőfülekkel történik, a tok és a fal közötti rész szigetelése pedig PUR habban. A tok külső oldalának,és a PUR hab takarása a homlokzati szigeteléssel megoldódik, a belső oldalon pedig egy keskeny 2-3 cm takaróléccel festés előtt, vagy után történhet meg.
- Amennyiben nem új építésű lakásunk van, hanem meglévő bejárati ajtót cserélünk az esetek többségében az új ajtónkat méretre kell, hogy elkészíttessük, így a méretezéssel ebben az esetben nem kell különösen foglalkoznunk. Az eredetileg szabványméretű bejárati ajtók tokját 1-2 cm vastagon belülről bevakolják, így a szabad falnyílás mérete kisebb, hogy oda szabványméretű bejárati ajtót beépíthessünk. Amennyiben lakásfelújítás van, a belső falkávát kibontva lehetőség van újra az eredetivel megegyező méretű bejárati ajtó beépítésére.
Szélesebb tokoknál a a régi faburkolat a fal külső élét is takarja. Ennél a beépítési módnál a falba egy szélesebb faanyagot , pallót, keskenyebb gerendát építettek be, és a vázat beburkolva képezték ki a tok formáját. Ebben az esetben , ha az eredeti váz ép, vagy felújítható, tokráépítést is alkalmazhatunk. Ebben az esetben az új tok a régi tok mögé kerül beépítésre, úgy méretezve, hogy szemből egy kb 2cm –es rész látszódjon. Erre az élre kerül majd egy takaróelem, mely a régi és új tok között képez egy átmenetet. Az új nyílászáró, bejárati ajtó színe ebben az esetben tetszőleges lehet, a régi tok felújításához viszont csak olyan felületkezelést alkalmazhatunk amely teljesen fed.
|
FA ABLAKOK CSERÉJE! BUDAPEST BELTERÜLETÉN INGYENES ÁRAJÁNLAT KÉSZÍTÉS! hőszigetelt üvegezés, ajtóbetétek vastagsága Fa biztonsági ajtók Kültéri fa biztonsági ajtó Kültéri bejárati ajtó Külső fa bejárati ajtó Kültéri fa bejárati ajtó Hőszigetelt bejárati ajtó Egyedi bejárati ajtó Egyedi bejárati ajtó készítés Bejárati ajtó méretre gyártás Egyedi bejárati ajtó árak Ajtó készítés méretre Bejárati ajtó egyedi méretben Egyedi gyártású fa bejárati atjók Biztonsági ajtó egyedi méretre gyártva Egyedi méretű beltéri ajtó Fa ajtó készítés Kültéri bejárati ajtó ár Kültéri bejárati ajtó méretek Kültéri bejárati ajtók beszereléssel Kültéri biztonsági ajtó Kültéri bejárati ajtó árak Fa ajtó csere Budapest Ajtó csere Ajtó csere a tok meghagyásával Új ajtó régi tokba építve Ajtó lap csere
Ajtó cseréket Pest megyében a következő településeken végzünk:
|